W Gimnazjum nr 1 sprzeciwiali się przemocy

Tradycyjnie w Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy zorganizowano Szkolny Dzień Przeciwdziałania Agresji i Uzależnieniom.W szkole prowadzona jest bowiem praca wychowawcza mająca na celu wyeliminowanie nieodpowiednich zachowań.

 

-W latach ubiegłych  mówiliśmy o tym jakie zachowania są społecznie nieakceptowane,  czego nie należy robić, co szkodzi zdrowiu, co grozi za zachowania niezgodne  z prawem, pokazaliśmy również pozytywną stronę naszego życia  jako alternatywę  dla zachowań agresywnych-przekazuje Iwona Kawczyńska, która wraz z Justyną Deptulską oraz Iloną Dybicz zorganizowały Szkolny Dzień Przeciwdziałania Agresji i Uzależnieniom.

W pierwszej części spotkania uczniowie z każdej klasy opowiedzieli o swoich pasjach. Ich występy oceniło nauczycielskie jury według, której najlepiej wypadł Radosław Bańka z kl III "B", Patrycja Januszek z kl III "A" oraz Sebastian Urbaniak z kl II "A". Wyróżnienia powędrowały do Patrycji Domalskiej z kl II "B" oraz Leona Staszaka z kl II "A".

-Uczniowie Marta Pomykała, Michalina Malczak i Wiktor  Szymaniak przygotowali prezentację, która wyjaśniała czym jest cyberprzemoc i była wprowadzeniem do pogadanki przeprowadzonej przez zaproszonego gościa. Swoją wiedzą  i doświadczeniem podzielił się z nami pan aspirant Sławomir  Wieczorek z Komisariatu Policji w Kruszwicy, który krótko opowiedział  o prawnych aspektach dotyczących cyberprzemocy-podaje placówka.

Podczas spotkania uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć spektakl.Podopieczne Lidi Łukowskiej zaprezentowały "Moralność w państwie F".

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz