W Chełmcach odnoszą sukcesy plastyczne

Z początkiem wiosny przybyło sukcesów plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Chełmcach.

 

 

 

-Dzieci z klas IV-VI chętnie angażują się we wszelkie działania artystyczne. Chętnie biorą też udział w konkursach plastycznych, w których wykazują się pomysłowością, kreatywnością, co ważne szczególnie współcześnie, gdy aktywność manualna często przegrywa z grami komputerowymi. W pierwszych dniach kwietnia rozstrzygnięte zostały dwa konkursy plastyczne i okazało się, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. 12. kwietnia miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Kruszwica – legendarna stolica Polski” organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Przybyszewskiego  w Kruszwicy. W kategorii klas IV-VI wszystkie miejsca na podium zajęli autorzy prac naszej szkoły: I miejsce – Joanna Wiśniewska, II miejsce – Dominika Jędraszczak,  a III miejsce – Hubert Woźniak-przekazuje placówka.

Dwa dni później Joanna Wiśniewska i Zuzanna Wiśniewska  jako laureatki III miejsca i wyróżnienia w konkursie „Gdyby nie było chrztu, nie byłoby Polski” uczestniczyły wraz z opiekunem, Weroniką Dordzik  w SP w Polanowicach w  uroczystości poświęconej 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę, podczas której dziewczynki zostały nagrodzone.  

-Tylu sukcesów nikt się nie spodziewał – z nieukrywaną radością podkreśla nauczycielka plastyki Weronika Dordzik.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz