Uruchomili Infolinię Komendy Wojewódzkiej Policji

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu poinformowała o utworzeniu nowej infolinii Komendy Wojewódzkiej Policji. Ma ona według założeń spełniać kilka funkcji.

 

Jak informuje nadkomisarz Krzysztof Złotnicki z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Bydgoszczy,  infolinia KWP ma przekazywać informacje na temat miejsc zagrożonych przestępczością i punktów niebezpiecznych na drogach i ulicach, osób i zdarzeń kryminalnych  oraz innych faktów pozostających w zainteresowaniu policji a także nieprawidłowości w działaniach, niewłaściwego zachowania i załatwiania spraw oraz naruszeń prawa dokonywanych przez policjantów lub pracowników policji. 

Infolinia służyć ma również udzielaniu porad z zakresu sposobu załatwiania spraw urzędowych w jednostkach policji, prewencji kryminalnej, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznych i innych czynności realizowanych w jednostkach policji.

Policja jednocześnie informuje, że wszystkie rozmowy, które będą miały miejsce na infolinii są nagrywane za pomocą urządzenia rejestrującego. Połączenia pod nr  0-800-460-021 odbierane są przez Oficera Dyżurnego Komunikacji Społecznej KWP w Bydgoszczy.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz