Rozstrzygnęli konkurs na najlepszą musztrę

Policjanci, przedstawiciele wojska straży pożarnej, kuratorium oświaty oraz samorządu powiatowego, oceniali zmagania pięciu drużyn klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Niepokonani okazali się uczniowie ZSP z Kościelca i to oni zaprezentują  się podczas zmagań na szczeblu centralnym.

 

W II Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych wzięło udział pięć drużyn: dwie z  Kruszwicy, Gąsawy, Bielic, i Kościelca. Przedsięwzięcie odbyło się (01.04.2016r.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy. Poprowadził je Pan Jerzy Ćwikła z ZSP Kruszwica. Jury oceniało dwa programy, w obowiązkowym m.in.: prawidłowość oddawania honorów, wykonywania komend podanych przez dowódcę, zachowanie tempa marszu, a nawet poprawność wymachu rąk. W programie dowolnym, gdzie drużyny zaprezentowały się w układzie z muzyką np. walory estetyczne, wrażenie artystyczne i stopień trudności.

W jury pracowali: przewodniczący płk. w stanie spoczynku Zbigniew Rakoczy, Wicestarosta Inowrocławski Włodzimierz Figas, z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy  Zbigniew Blinkiewicz, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Inowrocławiu kpt. Marcin Jaworski, z WKU Inowrocław kpt. Mariusz Górzyński, Komendant Wojskowej Straży 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu st. chor. Piotr Fołda, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nadkom. Waldemar Madziński, z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu asp. szt. Jacek Piątkowski i asp. szt. Izabella Drobniecka, z Komisariatu Policji w Kruszwicy kom. Krzysztof Pilarski, Naczelnik OSP w Kruszwicy Pan Mieczysław Musiałowski.

 Zwycięzcą II edycji Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bielicach, na trzecim uplasowała się młodzież technikum mundurowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy, IV miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące Mundurowe przy ZSP w Kruszwicy, a V ZSP w Gąsawie.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz