Radny Henryk Procek o WWW- dla kandydatów do szkół powiatowych

W styczniu i w lutym tego roku radny Henryk Procek interpelował do Zarządu Powiatu Inowrocławskiego o stworzenie nowoczesnej strony internetowej, na której będzie można znaleźć dane adresowe szkół powiatowych, kierunki oferowane przez powiatowe szkoły, opisy tych szkół, warunki, które musi spełnić kandydat oraz opis kierunków z podaniem przykładów możliwości zdobycia pracy po ukończeniu szkoły.

 

 

 

"Uzyskałem odpowiedź, że „stworzenie nowej strony internetowej o proponowanym zakresie przekracza obecnie możliwości finansowe, ale rozważane jest utworzenie specjalnej podstrony na oficjalnym portalu Powiatu Inowrocławskiego.

Z satysfakcją stwierdzam, że taka podstrona już istnieje. Kiedy wchodzimy na portal naszego powiatu, widzimy zdjęcie uczniów siedzących przed monitorem, na którego ekranie widzimy napis „NABÓR DO SZKÓŁ 2016”. Klikając w ten link zostajemy przekierowani na podstronę, gdzie możemy pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły, informacje ogólne o rekrutacji do szkół oraz linki do ofert poszczególnych placówek.

Podstrona w mojej ocenie jest przejrzysta i czytelna. Młody człowiek w łatwy sposób może na niej znaleźć ważne dla niego informacje, dotyczące oferty powiatowych szkół. Uważam, że cel został osiągnięty.

Jednak według mnie unikatowa strona WWW (ze względów technicznych) miałaby większe szanse dotarcia do potencjalnych kandydatów do szkół powiatowych-mówi radny Henryk Procek.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz