Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Ewy Lewańskiej odwiedziło toruńskie planetarium i Urząd Marszałkowski

Wychowankowie kruszwickiej placówki odwiedzili planetarium gdzie obejrzały seans wyświetlany w wersji 360D pt. "Cudowna Podróż" oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu.

 

-W trakcie seansu dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udały się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznały Słońce jako jedną z gwiazd oraz mogły się dowiedzieć, czy w kosmosie mieszkają ufoludki. To był  seans, który przedszkolaki oglądały  z otwartą buzią. Trochę dlatego, że siedziały na mocno odchylonych  do tyłu fotelach, ale przede wszystkim z zachwytu nad tysiącami gwiazd, które wirowały  nad nami.  Ten wspaniały spektakl na długo zapadnie w pamięci małych badaczy kosmosu-przekazuje Małgorzata Jamroziak

Dzięki uprzejmości wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego  Dariusza Kurzawy dzieci odwiedziły  również Urząd Marszałkowski w Toruniu. 

-Podczas wizyty dowiedziały się  jak funkcjonuje urząd . Dzieci zwiedziły także salę konferencyjną.  Zasiadły za stołem, przy którym zazwyczaj obradują radni-informuje placówka.

Mali wychowankowie mieli okazję rozpoznać symbole kraju oraz województwa.Na koniec wszystkie otrzymały drobne upominki od wicemarszałka.

Zobacz więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1015449575157835.1073741974.108597409176394&type=3&uploaded=13

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz