Piękna postawa VIN-KON, który ceni naszą historię: Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zainicjowało możliwość uzyskania kruszwickiego "Bachusa"

VIN-KON przychylnie rozpatrzył prośbę Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego. Zarząd spółki ucieszył się możliwością zabezpieczenia firgury z dawnej winiarni Henryka Makowskiego.

 

Z końcem marca Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne podjęło próby zachowania pamięci po dawnej kruszwickiej winiarni Henryka Makowskiego.  W ubiegłym roku stowarzyszenie rozpoczęło starania o tablicę upamiętniającą  wielkiego kruszwiczanina,a obecnie zainteresowało się umieszczonym na dachu  jednego z budynków Bachusem. Figura niegdyś zdobiła front budynku z bramą wjazdową do winiarni nad dużym gzymsem z napisem "Henryk Makowski".

W skierowanych pismach stowarzyszenie podkreśliło rolę winiarni w budowaniu świadomości kruszwickiej oraz wykazało jej wartość uniwersalną. To miejsce nie tylko ciężkiej pracy i zaangażowania kruszwiczan lecz również przepiękny fragment historii miasta.

Zarząd VIN-KON SA. przychylnie rozpatrzył prośbę stowarzyszenia, a także podkreślił, że zna znaczenie i historię Wytwórni Win dla kruszwiczan.  Co więcej cieszy się, że "Bachus" stanął w centrum zainteresowania kruszwiczan i ma nadzieje, że przeniesiona figura będzie mogła być podziwiana przez kolejne pokolenia mieszkańców.

O szczegółach sprawy Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne będzie informować wkrótce.

 

Polecamy również artykuł z 2012 roku opublikowany na www.kruszwica.tk

http://www.kruszwica.tk/news.php?readmore=150

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz