Nadgoplański WOPR dołączył do Zintegrowanego Systemu Ratownictwa

Mapa centrów ratowniczych ma wzbogacić się o jednostki z Kruszwicy. Nadgoplańskie WOPR dołączyło bowiem do Zintegrowanego Systemu Ratownictwa.

 

W rozmowie z Łukaszem Majerczykiem Maciej Banachowski Jarosław Wiśniewski przedstawili informację na temat dołączenia do  ZSR.

-Jako Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy operujemy nad jednym z większych w Polsce, a największym w województwie kujawsko-pomorskim,  Jeziorze Gopło. Nasza siedziba znajduje się w regionie, w którym poza jeziorami znajduje się też spora liczba kanałów. Chcieliśmy móc lepiej nieść pomoc poszkodowanym w województwie, a ponieważ dysponujemy odpowiednimi ludźmi, zgłosiliśmy się do operatora sieci Plus z chęcią przystąpienia do systemu-stwierdził szef kruszwickiego ratownictwa.

Okazuje się, że ratownicy mają ratować ludzi nie tylko na Gople. Pod opieką WOPR znajdą się również inne akweny.

-Pierwszy z nich to Zalew Włocławski – sztuczne spiętrzenie na Wiśle, które jest ulubionym miejscem  wypoczynku włocławian. Drugim miejscem, które będzie chronione, jest sama Wisła z Bydgoszczą, Toruniem i Włocławkiem. Dodałbym jeszcze Zalew Koronowski na Brdzie, Bory Tucholskie, gdzie znajduje się sporo urokliwych, a przez to obleganych  w sezonie jezior oraz rzeka Wda – ulubione miejsce kajakarzy nadzorowane przez Wdeckie WOPR, których działania będziemy koordynować-podkreśla Maciej Banachowski.

Oficjalne przedstawienie nowych członków ZSR nastąpiło w połowie kwietnia w Sopocie. Nadgoplańskich ratowników reprezentowali prezes Maciej Banachowski oraz Jarosław Wiśniewski.

 

czytaj również:

http://601100100.pl/news/ratunek-w-cieniu-mysiej-wiezy/

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz