Film Makabryczna Noc w Kruszwicy. Zapraszamy do "Ziemowita"!

Za sprawą pijanych hitlerowskich oprawców w okrutny sposób zamordowano 56 powszechnie znanych i szanowanych mieszkańców powiatu inowrocławskiego. Teraz o ich losach opowie film oraz serial "Makabryczna Noc".

 

 

Na prelekcję filmu Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zaprasza na 14 kwietnia o godzinie 16:00 do sali kinowej Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". O filmie opowie Józef Siej koordynator filmu.

W nocy z 22 na 23 października 1939 roku z rąk i za sprawą  pijanych hitlerowskich oprawców,  w  szczególnie okrutny sposób,  zamordowano  56 znanych i powszechnie szanowanych  mieszkańców miasta i powiatu.

"Makabryczna noc" w przyszłości prezentowana ma być w  TVP Historia, TVP Regionalna,  inowrocławskim  Kinomaksie, szkołach i lokalnej telewizji kablowej.  Serial powstaje przy współpracy Muzeum Historii Polski w Warszawie na podstawie programu "Patriotyzm Jutra".

Organizatorem kwietniowego wydarzenia jest Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne. Patronat nad spotkaniem pełni MojaKruszwica.pl oraz Kurier Kruszwicki.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz