Będzie areszt za uprawę środków odurzających

Na wniosek policji i oskarżyciela, inowrocławski sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące dla podejrzanego,  u którego policjanci ujawnili plantację z konopiami oraz  marihuanę w ilości niemal 2 kg.

 

Wczoraj policjanci doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu zatrzymanego w miniony wtorek 51 letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu inowrocławskiego. Po tym, jak na teren jego posesji wkroczyli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wraz z policjantami z Inowrocławia ujawnili plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli wówczas 68 roślin, w różnej fazie wzrostu i aparaturę nawadniającą, oświetlająca i wentylującą pomieszczenia.

Ponadto zabezpieczono niemal 1,8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 90.000 złotych. 51-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty o to, że w celu osiągnięcia korzyści i wprowadzenia do obrotu uprawiał i wytwarzał środki odurzające oraz zarzut posiadania w tym samym celu znacznych ilości marihuany. Sprawa jest rozwojowa, bo kryminalni ustalają, kto współpracował z 51-latkiem i jaką rolę odgrywał podejrzany w procederze narkotykowym.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz