Wojewoda spotkał się z wiceministrem obrony narodowej Bartoszem Kownackim

Okazja do spotkania się wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z wiceministrem obrony narodowej Bartoszem Kownackim była zarówno w Inowrocławiu jak i w Polanowicach pod Kruszwicą.

 

 

 

W Inowrocławiu Bartosz Kownacki zapewnił, że nie ma żadnych planów przeniesienia 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych.  Taką decyzję bowiem chciały podjąć swego czasu władze Platformy Obywatelskiej.

-Przyjechałem do Inowrocławia, ponieważ mieszkańcy z niepokojem zwracali uwagę na to, jaka będzie przyszłość jednostki  w Inowrocławiu. Mnie też to do niedawna niepokoiło. Mam świadomość wagi tej jednostki dla Inowrocławia.  To jest ponad 700 zatrudnionych osób, ale są to też żony i dzieci żołnierzy, to jest kilka tysięcy osób,  które żyją z tej jednostki plus miejsca pracy, które ona tworzy. To jeden z istotniejszych elementów Inowrocławia i dokonanie takiej  wyrwy byłoby tragedią dla tego miasta. Dziś mogę uspokoić, że żadnych planów likwidacji czy przenoszenia tej jednostki nie ma-mówił na konferencji prasowej  Kownacki. 

Do spotkania wiceministra z mieszkańcami doszło również w piątek w miejscowości Polanowice gdzie poruszono m.in. temat obronności kraju.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz