Pod Inowrocławiem aresztowano 5 osób powiązanych z nielegalnym magazynem

6 ton krajanki tytoniowej, krajalnię tytoniu, maszyny do uzdatniania tytoniu i opakowania papierosów o łącznej wartości 4 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP z Warszawy na posesji pod Inowrocławiem. Policjanci zatrzymali 5 osób, w tym 4 obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się uzdatnianiem tytoniu i przygotowaniem do nielegalnej produkcji papierosów. Wszystkim przedstawiono już zarzuty.

 

 

 

 

Funkcjonariusze CBŚP weszli do jednego z magazynów pod Inowrocławiem, gdzie wcześniej ustalili operacyjnie, że może znajdować się tam fabryka papierosów. W budynku ukryło się pięć osób. 4 obywatele Ukrainy i Polak w wieku od 25 do 38 lat zostali zatrzymani. Policjanci CBŚP przy pomocy funkcjonariuszy KPP z Inowrocławia i przedstawicielami Izb Celnych w Toruniu i Warszawie zabezpieczyli maszyny do uzdatniania tytoniu, maszyny do produkcji papierosów, urządzenia do krojenia liści tytoniu i opakowania do papierosów znanej marki.

Wartość maszyn i zabezpieczonej krajanki to blisko 4 mln. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT i podatku akcyzowego przekraczają kwotę 4 mln zł.

Zatrzymane osoby usłyszały w prokuraturze w Inowrocławiu zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych znacznej wartości. Inowrocławski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące wszystkich zatrzymanych. Za te czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz