Można zgłaszać wybitne osoby do Nagrody Marszałka Województwa

Do 7 kwietnia czekamy na zgłoszenia w szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

 

 

 

 

- Każdego roku honorujemy zasłużone osobistości z Kujaw i Pomorza, których aktywność i działania służą rozwojowi regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób nowatorskie i twórcze przedsięwzięcia warte naśladowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

O najważniejsze doroczne wyróżnienia w regionie tradycyjnie mogą się ubiegać wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin:

gospodarka

fundusze unijne

rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich

innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich

nauka, badania naukowe i postęp techniczny

edukacja

kultura

ochrona zdrowia

sport

ochrona środowiska naturalnego

działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka

budowa społeczeństwa obywatelskiego

promocja województwa.

Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 7 kwietnia. Rozstrzygnięcie i gala jak zwykle w czerwcu, podczas obchodów Święta Województwa.

Zasady naboru oraz formularze wniosków.

Wśród ubiegłorocznych laureatów Nagród Marszałka znaleźli się bydgoskie Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO, Powiat Bydgoski, Miasto Toruń, zespół Krajowego Laboratorium Famo, prof. Tomasz Drewa, wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy Melita Szarkiewicz, Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim, a także Tomasz Organek i Michał Kwiatkowski. Dodatkowo nagrody za całokształt działalności otrzymali biskup toruński Andrzej Suski oraz zespół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Wyróżnienia specjalne przyznano Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz