Marian Przybylski publikuje zdjęcia Kruszwicy z 1932 roku

Na swoim blogu regionalista oraz prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna znów podjął temat Kruszwicy w XX wieku. Tym razem publikując  zdjęcia z lat 30.tych dotyczące Klubu Wioślarskiego Gopło.

 

 

 

-Rok 1932 był tym, który dał kres istnieniu powiatu strzeleńskiego  (oficjalna nazwa - Powiat Strzeliński).  Powstały w 1886 roku powiat został zlikwidowany i w całości przyłączony do powiatu mogileńskiego.  Swoje walory w nowych granicach powiatu mogileńskiego  promowała wówczas Kruszwica. Do zaprezentowania swoich dziejów, osiągnięć, znakomitych obywateli a także gospodarki  władze wybrały ogólnopolski tygodnik "Ilustracja Polska",  którego jeden z numerów lipcowych z 1932 roku niemalże w całości został poświęcony Kruszwicy-czytamy na strzelno3.bloog.pl.

-W kilku odsłonach zaprezentuję unikatowe przedwojenne zdjęcia z 1932 roku, zamieszczone w tym tygodniku. Dzisiaj przedstawiam w obrazie Klub Wioślarski "Gopło" w Kruszwicy. Przypomnę, że Klub powstał w 1911 roku i liczy sobie 105 lat. Oto trzy zdjęcia: dwóch osad kajakowych -  czwórek bez sternika, stanicy wodnej i zarządu klubu-pisze Marian Przybylski.

Zobacz więcej:

http://strzelno3.bloog.pl/id,353796275,title,Kruszwica-1932-w-kilku-odslonach-cz-1,index.html?smoybbtticaid=61699c 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz