Pożar w Zakładach Tłuszczowych w Kruszwicy

Dwa dni temu doszło do pożaru na obszarze Zakładów Tłuszczowych w Kruszwicy. Wciąż wyjaśniane są jego przyczyny.


W poniedziałek około godziny 20:30 na terenie zakładu w Kobylnikach doszło do pożaru. W akcji uczestniczyli zarówno strażacy na zakładzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy i Państwowa Straż Pożarna.Najpierw ogień próbowały gasić jednostki zakładowe jednak nie radząc sobie z nim wezwały do pomocy pozostałe zastępy.

-Potwierdzam. W akcji uczestniczył jedenaście zastępów straży pożarnej. W akcji wzięli udział strażacy z Kruszwicy i Inowrocławia- mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu st.kpt Artur Kiestrzyn.

Zaistniałe wydarzenia potwierdzają również Zakłady Tłuszczowe.

-ZT Kruszwica S.A. potwierdza, że w dn. 1.02.2016 r., ok. godz. 20.30, na terenie zakładu w Kobylnikach miał miejsce incydent o charakterze pożaru o ograniczonym zasięgu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Ogień pojawił się w części instalacji zbiornikowej zakładu i został ugaszony w wyniku natychmiastowej reakcji jednostek zakładowej Służby Ratowniczej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy i Państwowej Straży Pożarnej z Inowrocławia. Praca zakładu w Kobylnikach nie uległa wstrzymaniu. Aktualnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia i oszacowanie zakresu niezbędnych prac naprawczych-przekazuje Rafał Niczypor Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz