III Memoriał im. Jana Panfila w piłce nożnej

W 2014 roku po raz pierwszy działacze Kruszwickiego Stowarzyszenia LZS zorganizowali turniej piłki nożnej , który miał uczcić pamięć znanego w kruszwickim światku , szczególnie wśród starszych kibiców,  działacza Jana Panfila.

 

W latach  80,  w niewielkim Szarleju ,stworzył profesjonalną drużynę , która liczyła się w województwie. W drużynie o nazwie Zjednoczeni , grali między innymi tacy zawodnicy jak Marcin Ciesielski (wnuk pana Jana),Tomasz Kwaśniewski, Marcin Hanczewski, Janusz Krzymiński i Marcin Śliwczyński. Przez wiele lat zespół ten trenował Grzegorz Nawrocki.

W tym roku turniej rozegrany zostanie na Hali Sportowej Zagople.Zaproszenie do zawodów przyjęły zespoły oldbojów Gopła ,Polanowic i Szaleja , zagrają też amatorskie zespoły z Racic i KobylnikTurniej rozegrany zostanie  19 marca o godz.9.00 . Drużyny rywalizować będą w pięcioosobowych składach w dwóch grupach. Zwycięzcy rozegrają finał w Szarleju. Turniej organizuje Kruszwickie Stowarzyszenie LZS , LZS Szarlej I LZS Kobylniki

Jan Panfil urodził się 16 maja 1935 roku w Bachorcach. Pracował w Zakładzie Rolnym Łojewo, a po przyjeździe do Szarleja aktywnie działał dla miejscowych Ludowych Zespołów Sportowych. Wraz z Lechem Derezińskim, a także Dyrekcją PGR udało mu się zbudować nowe boisko w Szarleju. W roku 1990 w wyniku choroby stracił nogi. Dzięki zawodnikom i kolegom udało się sfinansować wózek. Mimo choroby nie opuszczał meczy Szarleja. Zmarł 24 stycznia 2000 roku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz