Żyć smacznie i zdrowo

Uczniowie klas II i III Gimnazjum nr 2  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy przygotowali szóstą edycję programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". Koordynatorami projektu były Katarzyna Dymowska oraz Anna Łuczak.

 

 

 

Szósta edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" promującego prawidłowe odżywanie obyła się pod hasłem "Jedzenie na urodę i myślenie".

Jak przekazuje placówka każda klasa przygotowała stoisko ze zdrową żywnością oraz  zdrowe potrawy i przekąski. Oceniali je dyrektor ZSO w Kruszwicy Aleksandra Lipińska oraz zastępca Robert Januszek, którzy zasiedli rozstrzygającym rywalizację jury.

-Członkowie jury musieli spróbować każdej potrawy, ocenić jej walory odżywcze, smakowe i estetyczne.  Zadanie trudne, ale smaczne! Na kiermaszu zdrowych produktów można było pokosztować  chrupiących przekąsek lub ciekawostek kulinarnych. Było co podziwiać nie tylko wzrokiem, ale i podniebieniem. Dużym wzięciem cieszyły się chipsy marchewkowe, owocowe i warzywne sałatki, ale też popularne pestki prażonego słonecznika. Słodkości zastąpiły pyszne domowe konfitury i muffinki bez cukru-przekazuje jedna z nauczycielek szkoły.

W rywalizacji zwyciężyła klasa II b, a miejsce II zdobyły klasa IIa i IIc. 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz