Wieczór autorski Mateusza Bruckiego

22 stycznia o godzinie 17:00 w Kawiarni-Restauracji pod Malwami odbędzie się wieczór autorski Mateusza Bruckiego. Spotkanie odbędzie się pod tytułem: "W mojej galerii".

 

 

Mottem przewodnim spotkania z poetą Mateuszem Bruckim będą słowa  Tadeusza Nowaka "Wyście dali mi wszystko, co może dać człowiek".

Mateusz Brucki urodził się w 1987 roku w Starogardzie Gdańskim jest polonistą i poetą. Na co dzień pracuje jako nauczyciel języka polskiego w jednym ze starogardzkich gimnazjów. 

Od wielu lat współtworzy w swoim mieście grupę Teatr Kuźnia Bracka, gdzie zajmuje  się recytacją, a także szkoli w tej dziedzinie młodzież gimnazjalną. Dotychczas wydał trzy zbiory wierszy:  „Wpół do wiersza” (Pelplin, 2008), „Nie polecam nas bogom” (Starogard Gdański, 2010) oraz „Wybrane” (Zblewo, 2012). Ma też na swoim koncie liczne publikacje w almanachach pokonkursowych oraz w prasie literackiej.

Jest członkiem Rady Muzeum Ziemi Kociewskiej. Fascynuje się malarstwem, czego ślady widać w jego poezji. 

Ulubionym tematem twórczości Bruckiego jest ekfraza, czyli wiersz inspirowany plastycznym dziełem sztuki.  Wkrótce ukaże się kolejny tomik wierszy, który w większości będzie się składał z właśnie z ekfraz.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz