Rusza zbiórka podpisów o referendum w sprawie imigrantów. Także w Kruszwicy

Posłowie klubu Kukiz'15 rozpoczynają zbiórkę podpisów, o rozpisanie referendum, na drodze którego Polacy mieliby wypowiedzieć się w sprawie przyjmowania imigrantów do Polski. Wcześniej na unijne uzgodnienia zgodził się rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

W regionie Kujaw deklaracje podpisów zbierać zamierza Młodzież Wszechpolska. Inicjatywa referendalna przysługuje m.in. 500 tys. obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy mogą wnieść projekt rozpisania referendum do Sejmu. Izba ta będzie musiała wyrazić zgodę na dalszą procedurę i przeprowadzenie głosowania wśród obywateli.

  - Rząd Prawa i Sprawiedliwości prezentuje pogląd, iż nie ma argumentów, aby wycofać się z zobowiązań, które przyjął rząd PO w zakresie kwot imigranckich.  My chcemy tego argumentu dostarczyć poprzez wyniki referendów – tłumaczy nam młody poseł Adam Andruszkiewicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej  - Uważamy, że referendum pozwoli Polakom na wyrażenie opinii w tej sprawie. Jeżeli zachód chce nas uczyć demokracji, to my chcemy z niej skorzystać, dając obywatelom możliwość wypowiedzenia się w sprawie przyjmowania imigrantów.

Działania posłów i organizacji przybierają na sile zwłaszcza po ostatnich brutalnych atakach w Niemczech.W czasie sylwestra ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt Niemek i turystek okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych  zostało wówczas około 80 kobiet.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Kruszwicy inicjatywę zbiórki będzie wspierać obywatelski komitet oraz lokalne organizacje patriotyczne. Szczegóły mają pojawić się już wkrótce.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz