Pomoc pokrzywdzonym w 2016 roku

Urząd Marszałkowski organizuje cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu a także w Brodnicy oraz Chełmnie. Najbliższe dyżury odbędą się we wtorek (12 stycznia) we Włocławku i Inowrocławiu. Publikujemy harmonogram spotkań na cały 2016 rok.

 

 Dyżury prowadzi Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia. Podczas spotkań prawnicy udzielają porad m.in. osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, mającym problemy z wykonywaniem władzy rodzicielskiej, ustalaniem osobistych kontaktów z dzieckiem, alimentacją, zaspokajaniem potrzeb rodziny. Wsparciem prawnym obejmujemy także uzależnionych od alkoholu, narkotyków i hazardu.

Biuro podejmuje interwencje w instytucjach z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediację między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również akcje medialne i szkoleniowe oraz inicjatywy dotyczące zmian w obowiązującym prawie.

Osoby które potrzebują wsparcia w następstwie problemów i konfliktów w rodzinie, przemocy domowej oraz jej konsekwencji mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych. Eksperci pomagają też rodzinom, w których wystąpił syndrom współuzależnienia, zaburzenia psychiczne i nadużycia seksualne. Z biurem współpracuje także specjalista do spraw sekt.

Komórka prowadzi Kujawsko-Pomorską Niebieską Linię – Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Pod numer 800 154 030 można dzwonić codziennie w godzinach 17-21. Potrzebujący pomocy mogą liczyć na bezpłatną poradę również w siedzibie biura przy ul. M. Skłodowskiej 73 w Toruniu (pokój nr 9). Do biura można dzwonić na nr telefonu 56 659 13 99 oraz 56 656 10 83. Prawnicy dyżurują od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30 – 15.30 oraz w piątki w godzinach 7.30 – 14.00.

Cykliczne wyjazdowe dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy oraz osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw odbywają się w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu a także w Brodnicy (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) oraz Chełmnie  (Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień).

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz