Na promie w Złotowie potrafi być niebezpiecznie

Na sesji Rady Miejskiej przedstawiono pismo sołtysa sołectwa  Złotowa  Według przedstawionych przez niego informacji wynika, że poruszanie się promem w Złotowie może być niebezpiecznie i wnosi o dodatkową pomoc w zakresie szkoleń i sprzętu dla znajdujących się nieopodal strażaków z Ostrówka.

 

Zdaniem sołtysa, który interpelację złożył w imieniu mieszkańców wsi Ostrówka oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku przeprawa promowa jest  od lat intensywnie użytkowana przez turystów oraz kierowców różnych pojazdów, korzystających z bardzo dobrej w tej części Gminy Kruszwica dróg.

- Intensywne wykorzystywanie przeprawy promowej zarówno w leci jak i w zimie, rodzi większe zagrożenia dla ludzi i wszelkich pojazdów mechanicznych-tłumaczy w piśmie sołtys Juliusz Nowak.

W ubiegłym roku doszło do dwóch poważnych zdarzeń na przeprawie promowej: zjazdu z przyczółka promu w Złotowie i tym samym zatopienia samochodu osobowego oraz zatopienie ciągnika z dwoma przyczepami ze słomą. W żadnych z tych przypadków jednostka  OSP w Ostrówku nie mogła udzielić elementarnej pomocy choć remiza oddalona jest od promu o zaledwie 400 metrów.

-Zdarzenia te potwierdzają niestety obawy wystąpienia nieumyślnie spowodowanych wypadków i podwyższonego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i pojazdów. Z tego też powody prosimy o pomoc w organizacji i przeszkoleniu członków OSP w Ostrówku i wyposażeniu naszej jednostki w podstawowy sprzęt do ratownictwa wodnego i interwencji na lodzi- tłumaczy  w skierowanym do kruszwickiego ratusza sołtys jednocześnie tłumacząc, że nie chce zmieniać regionalnego systemu ratownictwa ani tworzyć nowej jednostki specjalistycznej.

Przeprawa w Złotowie jest dogodnym skrótem komunikacyjnym między miejscowościami w powiecie konińskim w województwie wielkopolskim, a północno-wschodnią częścią Gminy Kruszwica i drogami krajowymi nr 62 i 25. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz