Na inwestycje zabezpieczono ponad pięć milionów złotych.

Na inwestycję w 2016 roku Gmina Kruszwica planuje wydać 5 283 033 złotych. Największą planowaną inwestycją ma być przebudowa Urzędu Miejskiego i likwidacja dodatkowych budynków w centrum miasta. Gmina przeznaczy na ten cel 2 627 310 złotych.

 

Gmina Kruszwica ma w planach  35 inwestycji, spośród których dziewięć przekracza bądź zatrzymuje się na kwocie 100 tysięcy złotych. Najpoważniejszą na rok 2016 inwestycją jest zapowiadana od ubiegłego roku przebudowa Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Z szacunków wynika, że inwestycja pochłonie 49.73% wszystkich środków przeznaczonych na inwestycje. Zmiany wokół Urzędu Miejskiego to jednak nie tylko koszty. W tym samym czasie bowiem sprzedane zostaną dotychczasowe obiekty Rady Miejskiej oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Według projektu budżetu ze sprzedaży tych obiektów szacuje się pozyskać 800 tysięcy złotych (odpowiednio 350 tysięcy oraz 450 tysięcy złotych).

Powodem zmian wokół Urzędu Miejskiego jest konieczność centralizacji administracji wyrażone poszukiwaniem oszczędności. Centralizacja administracji na ulicy Nadgoplańskiej przyczyni się do wprowadzenia wspólnej sieci informatycznej, a także pozwoli na dokonanie oszczędności w zakresie ogrzewania budynku. Dotychczas koszty administracyjne budynków przy Niepodległości oraz Kraszewskiego przekraczały planowane wydatkowanie. Do głosu dochodzi również konieczność modernizacji i estetyki przestarzałych budynków.

Czytaj również:

http://mojakruszwica.pl/index.php/polityka-i-samorzad/412-kruszwicka-inwestycja-ma-zapewnic-oszczednosci

 

W zamieszczonym przez nas diagramie umieściliśmy dziewięć największych inwestycji przekraczających wartość 100 tys. złotych. Kwota umieszczona w diagramie jako „Pozostałe” obejmuje inwestycje związane zarówno z Funduszem Sołeckim, jak i inwestycjami gminnymi. Należy do nich budowa przydomowych oczyszczalni ścieków (42 tys.złotych) nabycie działek pod drogi (20 tys. złotych), przebudowa dróg gminnych Mickiewicza, Kasprowicza, Kraszewskiego oraz Lipowej (70 tys. złotych) oraz nabycie działek, czyli regulacja stanu prawnego na kwotę 69 500 tys. złotych.

Z inwestycji wydzielonych na Fundusz Sołecki najbardziej kosztownymi będzie rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Chełmcach na kwotę 15500 tys. złotych, budowa placu zabaw w Janocinie wraz z ogrodzeniem również na kwotę 15 tys. złotych oraz budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bródzkach Etap II na kwotę 11690 tys. złotych.

Opracowanie wykresów: Przemysław Bohonos

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz