Jak będzie wyglądał Urząd Miejski w Kruszwicy? Zobacz udostępniony projekt.

Największą planowaną inwestycją  ma być przebudowa Urzędu Miejskiego i likwidacja dodatkowych budynków w centrum miasta. Gmina przeznaczy na ten cel 2 627 310 złotych.

 

Gmina Kruszwica ma w planach  35 inwestycji, spośród których dziewięć przekracza bądź zatrzymuje się na kwocie 100 tysięcy złotych. Najpoważniejszą na rok 2016 inwestycją jest zapowiadana od ubiegłego roku przebudowa Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Z szacunków wynika, że inwestycja pochłonie 49.73% wszystkich środków przeznaczonych na inwestycje.

Zmiany wokół Urzędu Miejskiego to jednak nie tylko koszty. W tym samym czasie bowiem sprzedane zostaną dotychczasowe obiekty Rady Miejskiej oraz Urzędu Stanu Cywilnego.  

Powodem zmian wokół Urzędu Miejskiego jest konieczność centralizacji administracji wyrażone poszukiwaniem oszczędności. Centralizacja administracji na ulicy Nadgoplańskiej przyczyni się do wprowadzenia wspólnej sieci informatycznej, a także pozwoli na dokonanie oszczędności w zakresie ogrzewania budynku. Dotychczas koszty administracyjne budynków przy Niepodległości oraz Kraszewskiego przekraczały planowane wydatkowanie. Do głosu dochodzi również konieczność modernizacji i estetyki przestarzałych budynków.

Zobacz jak będzie wygląda projekt nowego urzędu miejskiego w Kruszwicy. Dokument do pobrania poniżej w załączniku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz