Dzieci z Janowic aktywnie spędzają ferie

Jedno z najaktywniejszych sołectw w gminie wraca z najnowszymi propozycjami dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się zarówno w Żernikach jak i okolicy.

 

 

 

W sołectwie Janowice narzekać na nudę to grzech. Od kilku dni dzieci oraz młodzież aktywnie spędzają tegoroczną przerwę zimową. Zajęcia odbywają się zarówno w Żernikach  jak i okolicy. 

-Przedwczoraj w świetlicy wiejskiej w Żernikach skorzystały z możliwości grania w gry planszowe. Próbowały swoich umiejętności w warcabach,  chińczyku, zgadnij kim jestem i wielu innych ciekawych grach-przekazuje sołectwo. 

Tymczasem to dopiero początek atrakcji. Wczoraj dzieci odwiedzić mogły kruszwicką bibliotekę gdzie przekonały się, że książki niosą ze sobą prawdziwe bogactwo. Oprócz tego goście z Janowic mieli okazję zwiedzić obiekty astrobazy, policji i straży pożarnej.

-Po sporej dawce wiedzy i zabawy udaliśmy się na spacer  do astrobazy, gdzie czekała na nas kolejna porcja wiedzy i doświadczenia. Po drodze podziwialiśmy uroki Gopła w  zimowej szacie. Pełni wrażeń ruszyliśmy na poznanie pracy  policjantów i strażaków. Z ogromnym zainteresowaniem  słuchaliśmy opowieści o ich zawodach,  zwiedziliśmy siedziby, a największą atrakcją okazały się samochody  służbowe-relacjonują organizatorzy tegorocznych ferii.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz