Bez większych zmian w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku

Strażacy z OSP w Ostrówku zebranie sprawozdawczo-wyborcze mają już za sobą. Decyzją zgromadzenia skład zarządu nie uległ większym zmianom.

 

Decyzją zgromadzenia funkcje zachowują dotychczasowy prezes Paweł Drzewiecki,  naczelnik Janusz Kowalski oraz skarbnik Juliusz Nowak. 

-Praca zarządu nie budziła zastrzeżeń wśród strażaków. Ponadto Komisja Rewizyjna również nie wzniosła uwag co do pracy i dokumentów prowadzonych przez zarząd w związku z czym udzieliła mu absolutorium-informują strażacy.

W planie działalności na rok 2016 ustalono zakup środków ochrony osobistej strażaków oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Do projektu pozytywnie przychylił się Komendant Gminny Jacek Kaczmarek. 

Strażacy podsumowali również rok 2015. Jak informuje Ostrówek pod względem liczby interwencji przebiegł on w miarę spokojnie. Strażacy z jednostki interweniowali rzadziej, głównie z uwagi na brak pożarów i podpaleń, które stały się prawdziwą zmorą w niektórych obszarach nadgoplańskiej gminy.

{youtube}v=14cda7wQrSc{/youtube}

Podczas spotkania przypomniano m.in. o tym, że strażacy z Ostrówka interweniowali w płonącej chlewni w Brześciu oraz podczas  wydobywania samochodu przy przeprawie promowej w Złotowie. Należący do jednostki Paweł Drzewiecki i Janusz Kowalski uczestniczyli natomiast w akcjach związanych z wydobywaniem zatopionego ciągnika oraz przyczepy z balotami słomy. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz