Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki i Astronomii

Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy zostało wytypowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy do przeprowadzenia etapu rejonowego  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki i Astronomii.

 

-Jest to wyróżnienie dla naszej szkoły, gdyż po raz kolejny w Kruszwicy odbył się etap rejonowy konkursu kuratoryjnego- mówi Tomasz Tschurl dyrektor placówki.

15 grudnia na konkurs przyjechali uczniowie szkół z Inowrocławia, Włocławka, Radziejowa, Gniewkowa, Ślesina i Dobrego. Gimnazjum nr 1 reprezentowała bardzo silna grupa 8 uczniów w składzie: Jakub Ratajczyk, Michalina Malczak, Wiktor Szymaniak, Andrzej Błażewicz, Julia Opasik, Adam Stępień, Martyna Majewska i Kacper Jóźwiak.

Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała Ilona Dybicz opiekun koła astronomicznego. W komisji zasiedli: Ilona Dybicz- nauczyciel fizyki i matematyki Gimnazjum nr 1, Eugeniusz Mikołajczak- nauczyciel fizyki I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i Zbigniew Rakoczy- miłośnik astronomii.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzili Astrobazę. Po obiekcie oprowadzał lokalny koordynator  Magdalena Musiałowska.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz