Wiceburmistrza nie będzie? Najnowsze informacje z kruszwickiego magistratu

Wiceburmistrza nie będzie. Przynajmniej na razie. Mimo pojawiających się spekulacji oraz krążącej w internecie giełdzie nazwisk w najbliższym czasie nie poznamy nazwiska nowego zastępcy burmistrza.

 

 

Piastujący stanowisko Zastępcy Burmistrza Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz objął fotel wojewody. Oznacza to, że dotychczasowej funkcji musi się zrzec. Wakat, istotny w kruszwickiej strukturze samorządu, wzbudza zainteresowanie przynajmniej kilku znaczących w Kruszwicy środowisk politycznych. Tymczasem burmistrz informuje, że na razie nie podejmie żadnych wiążących decyzji w tej sprawie.

-Przynajmniej do końca roku nie zamierzam powoływać nowego wiceburmistrza-wyjaśnia Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak- Mogę powiedzieć tylko tyle, że osoba, która obejmie tę funkcję, musi traktować ją jak służbę społeczeństwu i miastu.

Zastępca Dariusza Witczaka jest jednocześnie kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej i Robót Publicznych. Podlega bezpośrednio burmistrzowi, a w swoich obowiązkach ma między innymi planowanie, drogownictwo, gospodarkę mieszkaniową oraz zamówienia publiczne. To on nadzoruje zespołami ds. utrzymania Czystości i Porządku w Gminie, Referatem Środowiska i Rolnictwa, Nieruchomości i Gospodarki Przestrzennej czy też sprawami związanymi z kulturą.

Wiceburmistrz jest wybierany autonomiczną decyzją Burmistrza Kruszwicy. Oznacza to, że Dariusz Witczak sam zdecyduje, z kim chce współpracować w kruszwickim magistracie. 

Dotychczas funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Kruszwica pełnili Marek Stręk (1990-1994 oraz 1994-1998), Tadeusz Majewski (1998-2002), Dariusz Witczak (2002-2006 oraz jako Zastępca Burmistrza Kruszwicy 2006-2010) oraz Mikołaj Bogdanowicz (2010-2015 jako Zastępca Burmistrza Kruszwicy).

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz