Tadeusz Gawrysiak kontratakuje w sprawie Przedsiębiorstwa Komunalnego

Były Burmistrz Kruszwicy w latach 1990-1998 oraz 2002-2010 skrytykował obecną władzę. Na sesji Rady Miejskiej podjął temat konkursu na prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

 

 

Były samorządowiec zwrócił uwagę na zawarte w lokalnej prasie stwierdzenia Burmistrza Dariusza Witczaka jakoby żadna ze złożonych ofert nie spełniała wymogów na prezesa nadgoplańskiej firmy. 

-Przypomnę, że kilka miesięcy temu został ogłoszony konkurs na prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego. Wszystkie formalne warunki ogłoszono w prasie. Rozpoczął się nabór i złożono oferty. W związku z tym wpłynęło 14 ofert. Po sprawdzeniu wymogów formalnych Rada Nadzorcza wybrała cztery oferty spełniające wymogi- relacjonował były włodarz.

-Sądziłem, że nastąpi dalszy etap w tym konkursie. Oczekiwałem,że konkurs będzie merytoryczny.Przychodzę tutaj bo w konkursie również wziąłem udział i mimo wysokich kwalifikacji otrzymałem pismo z rady nadzorczej, że po analizie złożonych ofert nie wyłoniono prezesa. Nie to mi się jednak nie podoba lecz słowa Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka w lokalnej prasie- mówił Tadeusz Gawrysiak-Przypomnę, że Pan obecny Burmistrz stwierdził, że stanowisko te nie przyznaje się "byle komu". Poczułem się urażony. Mówiąc językiem klasycznym obrażono mnie i mamy do czynienia ze zniesławieniem-dodał.

Były włodarz stwierdził, że podjął się również krytyki własnej osoby, ale szereg dyplomów i certyfikatów zaprzecza jakoby mógł się nazwać "byle kim". 

-Patrząc na drugą część zdania zamieszczonego w lokalnej prasie okazuje się, że aby zostać prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "trzeba mieć wiele innych zalet". Proszę zatem powiedzieć w ilu gmina startowała konkursach, ile projektów złożyła i ile otrzymała dofinansowania. A może ten drugi Pan odpowie? Proszę mi powiedzieć jakie będą konsekwencje dla inwestycji związanych z VAT? A może ten drugi Pan?  A może język chiński w liceum którego nie ma, jest tym super pomysłem i zaletą?-krytykował bezpardonowo, zarówno Dariusza Witczaka jak i Mikołaja Bogdanowicza były burmistrz. 

Tymczasem w przestrzeni internetowej pojawiły się kolejne spekulacje dotyczące obsadzenia stanowiska prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego. Tym razem jednak bez konkursu. Z docierających do nas informacji wynikało, że nowy prezes miał objąć  stanowisko 1 grudnia. Okazało się jednak, że informacje te nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego pełni nadal Agnieszka Chojnowska.

 Czytaj również o konflikcie w sprawie suszy:

 http://kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=347:klotnia-o-susze-ostre-slowa-bylego-radnego

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz