Spór na linii nauczyciel-dyrektor rozstrzygną radni.

W połowie listopada do Rady Miejskiej w Kruszwicy wpłynęła skarga na Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorotę Budner oraz jej zastępcę Lidię Bednarską. Jej zasadność ocenią 29 grudnia samorządowcy.

 


Do Rady Miejskiej skarga wpłynęła w połowie listopada. Jej nadawca,  zwrócił uwagę na odmowę udzielenia jej informacji przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy.

Nadawca żąda udzielenia informacji w sprawie wydarzeń mających miejsce w kwietniu tego roku. Zdaniem nauczycielki podjęto działania mające uderzyć w jej godność osobistą oraz podważyć jej kompetencję.


Skarga dotyczy m.in. ankiet przeprowadzonych ponad pół roku temu. Nauczycielka zażądała informacji, na jakiej podstawie je przeprowadzono, jakie argumenty i zarzuty wystosowano wobec jej pracy, który kurator oświaty przyjąć miał skargę na jej pracę oraz dlaczego i na jakiej podstawie przydzielono jej stanowisko komuś innemu.


Z docierających do nas informacji wynika, że sprawą zajęła się już Komisja Rewizyjna. Radni do niej należący uznali ją  wstępnie za bezpodstawną. Zgodnie z prawem zostanie ona jednak wprowadzona jako punkt pod obrady sesji Rady Miejskiej 29 grudnia. O jej słuszności zadecydują radni w oficjalnym głosowaniu.


Jak udało się nam ustalić sprawą, zainteresowali się również radni opozycji, którzy poprosili o wgląd w treść wniesionej miesiąc temu skargi.

 

Jak ocenią skargę radni? Co na ten temat uważa dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy? Do tematu będziemy wracać.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz