Sesja budżetowa dla przeciętnego mieszkańca nieosiągalna [KOMENTARZ]

Najważniejsza w roku tzw. "sesja budżetowa" była nieosiągalna dla przeciętnego mieszkańca. Wszystko przez godzinę o której się odbyła.

 

 

 

Sesję Rady Miejskiej odbywają się co miesiąc zgodnie z zaplanowanym wcześniej porządkiem obrad. W wyjątkowych sytuacjach posiedzeń może być więcej. Tak stało się choćby  w grudniu tego roku.

O ile pierwsze, grudniowe posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w godzinach popołudniowych o tyle drugie posiedzenie zaplanowano na nieosiągalną dla pracujących mieszkańców godzinę 10:00. 

Rzeczą oczywistą jest, że posiedzenia Rady Miejskiej nie wzbudzają w mieszkańcach aż tak wielkiego zainteresowania, a przeznaczone dla kruszwiczan krzesła świecą pustkami. Nie znaczy to jednak, że Rada Miejska może zbierać się o godzinie, która zupełnie wykluczy mieszkańców z udziału w życiu samorządowym. Może warto na przyszłość zastanowić się i sesję odbyć w późniejszych godzinach popołudniowych tak aby każdy z kruszwiczan mógł przyjść i spraw lokalnych posłuchać?

Drugą równie ważną kwestią nad którą samorządowcy powinni się pochylić to sprawa dostępu do ich osoby. Radny ma w obowiązku upublicznić swój numer telefonu lub jakiś inny aktualny kontakt.Tego typu dane powinny się znaleźć na stronie internetowej gminy w łatwo dostępnym dla mieszkańca miejscu. Tymczasem zdarza się, że niektórzy radni stają się równie nieosiągalni jak godzina o której się ostatnio spotkali podejmując priorytetowe dla Gminy Kruszwica sprawy związane z budżetem na rok 2016. 

Szczegóły drugiej sesji już dzisiaj. Poruszymy  temat związany z skargą na dyrektor Szkoły Podstawowej oraz  ujawnimy jak wygląda budżet na rok 2016.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz