Mikołajkowy turniej szkół gimnazjalnych

 W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego zorganizowany został mikołajkowy turniej sportowy. Wzięły w nim udział cztery placówki gimnazjalne.

 

Na hali sportowo-widowiskowej  rywalizowały zespoły Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy, Gimnazjum nr 2 im. Polskiego Czerwonego Krzyża, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skulsku oraz Gimnazjum im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie.

-Rywalizacja była zacięta, a konkurencję niebanalne.  Młodzież musiała się zmierzyć m.in. z musztrą na wesoło,  jazdą rowerem, urozmaiconą zbieraniem piłeczek do kosza umieszczonego na bagażniku, rzutem płytą CD do celu, ubijaniem białka na czas, mierzeniem  długości podeszwy butów i wbijaniem wyników do kasy fiskalnej-podaje nam Magdalena Szłyk z ZSP w Kruszwicy.

Turniej sportowy wygrali gimnazjaliści ze Skulska, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Strzelnie, a trzecie Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy. Współprowadzący imprezę uczniowie "Kazika" wcielili się w role symboliczne dla kruszwickiej przeszłości, króla Kazimierza Wielkiego oraz jego królewskiej małżonki. 

 -Oczywiście nie zabrakło też Świętego Mikołaja. To również dzięki życzliwości i gościnności uczniów tej szkoły, mikołajkowa impreza była tak sympatyczna -reasumuje placówka.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz