Małe i duże zmiany w starej części miasta

Na ostatniej sesji radni z Komisji Rolnictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zaprezentowali raport ostatnich spotkań. Jeśli postawione przez nich założenia zostaną spełnione, czekają nas małe i duże zmiany w starej części miasta. 

 

Komisja Rolnictwa na swoich spotkaniach podjęła się spraw związanych z bezpieczeństwem oraz organizacją ruchu. Stefan Lewandowski poinformował o podjętych działaniach wobec właścicieli kamienic przy kruszwickim rynku.

- Nasza komisja dokonał przeglądu elewacji budynków. Zwróciliśmy uwagę na odpadający i zagrażający w wielu miejscach tynk oraz na ogólną dewastacje budynków. W celu poprawy bezpieczeństwa chcemy kierować pisma do właścicieli obiektów- mówił na sesji radny z Polanowic.

Jeśli to nie poskutkuje radni zapowiadają kierowanie spraw na policję. Tym samym możliwe jest, że kwestia zniszczonych kamienic, których stan zagraża mieszkańcom, znajdzie się na wokandzie.

Kolejną nowością ma być zmiana organizacji ruchu w starej części miasta.

W założeniu ulicami jednokierunkowymi mają stać się Kasprowicza, Mickiewicza oraz Kraszewskiego. Radni wnoszą również o odciążenie centrum miasta. Oznacza to, że auta zamiast poruszać się głównymi ulicami miasta będą zmuszone do przemieszczania się Portową, Powstańców Wielkopolskich oraz Przybyszewskiego. 

To nie pierwszy pomysł dotyczący zmian związanych z organizacją ruchu na obszarze kruszwickiego rynku. W październiku Adam Molenda i Aleksander Budner wnioskowali o zakazie postoju na rynku.

Czytaj więcej na Kurier Kruszwicki:

http://kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=305:zatoka-autobusowa-na-zagoplu-i-zakaz-postoju-na-rynku&Itemid=1817

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz