Gmina Kruszwica pionierem w realizacji projektu

Pionierski projekt "Koperty Życia" skutecznie przyczynia się do ratowania ludzkiego życia. Gmina Kruszwica jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim podjęła się jego realizacji.

 

 

Akcja ma na celu pomoc zespołom ratowniczym. Projekt polega na wypełnieniu specjalnego formularza  na temat stanu zdrowia pacjenta. Tego typu koperty schowane do lodówki mogą uratować życie kiedy ratownicy muszą szybko podjąć właściwą decyzję. 

Pionierski projekt został również przedstawiony w Toruniu. Radny Andrzej Michalak i Joanna Dzikowska zaprezentowali kopertę życia tamtejszej radzie senioralnej oraz zainteresowanym. 

-Jesteśmy jedyną gminą, która ten projekt w okolicy wprowadziła. Seniorzy byli bardzo zainteresowani.  Przy okazji koperta życia była propagowana w klubie seniorów, ale proszę również aby sołtysi  informowali o tej akcji-mówił na sesji radny. 

Projektem zainteresowany jest Urząd Marszałkowski. Dlatego jego realizacja ma być planowana na obszarze całego województwa.  W Kruszwicy kontaktować się można w tej sprawie z Joanną Dzikowską z Urzędu Miejskiego  pod nr tel. 52 3515 010 w. 41

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz