Dorota Pronobis pyta kruszwiczan co sądzą o budowie struktur Nowoczesnej [Wypowiedź]

Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus w Kruszwicy oraz  kandydatka na urząd burmistrza Kruszwicy w wyborach samorządowych rozważa budowę struktur Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 

Dorota Pronobis

Propozycję stworzenia i kierowania otrzymałam kilka miesięcy temu, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi  Wciąż rozważam tę propozycję. Nigdy członkiem partii nie byłam.  To trudna decyzja zwłaszcza dziś, w tak niepewnych czasach. Idea społeczeństwa obywatelskiego zawsze była mi bliska. Z Kruszwicą, kruszwickim samorządem związana jestem od wielu lat.

Zawsze uważałam, że Kruszwica jest miastem wyjątkowym, potrzebuje ludzi, którzy swoją energię i zaangażowanie skierują w rozwój miasta. Na miarę swoich możliwości, starałam się to robić. 

Start w wyborach samorządowych w 2014 r. sprawił, że dziś nieco inaczej patrzę na rolę jednostki w społeczeństwie. Dzięki przynależności do partii, ma się wsparcie ludzi i środki finansowe na działalność. Moi koledzy - kandydaci takie  wsparcie posiadali, więc od samego początku mieli silniejszą pozycję.  Aby móc mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość, trzeba mieć zaplecze polityczne. I co z tego, że stowarzyszenie, którego jestem prezesem zainicjowało powstanie w Kruszwicy muzeum, wstępnie opracowało jego koncepcję i skutecznie zgłosiło do Strategii Województwa na lata 2014-2020? Obecnie rozmowy w sprawie jego powstania toczą się poza mną.

Istniejące w Kruszwicy partie odgrywają dużą i ważną rolę. Mamy wojewodę, wicemarszałka i starostę, którzy, oczywiście w miarę możliwości, troszczą się o interes miasta i jego mieszkańców.  Ostatecznej decyzji w sprawie mojego zaangażowania w Nowoczesną jeszcze nie podjęłam. Nie ukrywam, że to dla mnie interesujące wyzwanie. Niezwykle ważne, że będę miała możliwość tworzenia struktury Nowoczesnej w Kruszwicy od podstaw, będę miała wpływ na podejmowane decyzje i dobór ludzi do współpracy.

 Zanim jednak podejmę ostateczną decyzję, chciałabym dowiedzieć się, co sądzą o tym pomyśle Kruszwiczanie.  Za każdą Państwa sugestię będę niezwykle wdzięczna.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz