Burmistrz Kruszwicy złożył mieszkańcom życzenia i podsumował rok 2015

W Panoramie Kruszwickiej, gminnym miesięczniku samorządowym Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak złożył mieszkańcom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie włodarz  podsumował miniony rok i przedstawił rezultaty rocznej pracy.

 

Burmistrz Kruszwicy zwrócił uwagę na wykonane inwestycje. Samorząd zrealizował projekty na kwotę 5 milionów złotych.

-Swoją wypowiedź zacznę od inwestycji, gdyż to one w dużej mierze pokazują jak nasza gmina się rozwija i modernizuje. W minionym roku kruszwicki samorząd zrealizował ponad 60 zadań inwestycyjnych (łącznie z Funduszem Sołeckim) na kwotę ponad 5 mln złotych.Wykonane zostały prace związane z kompleksową przebudową drogi gminnej łączącej Kobylnicę Małą z Rzeczycą, które były kontynuacją prac prowadzonych w ubiegłym roku. Co więcej Gmina Kruszwica na realizację powyższego zadania uzyskała dofinansowanie w kwocie ponad 123 tys. złotych. Zakończony został III etap przebudowy ul. Wiejskiej i ul. Cichej-były to chyba najbardziej zdegradowane odcinki ulic w Kruszwicy- stwierdził w piśmie samorządowym włodarz.

Burmistrz zwrócił  uwagę na budowę łącznika między ul. Cichą i ul. Zakątek, II etap przebudowy drogi w Skotnikach oraz inwestycje w Rożniatach (budowa chodnika) i Chełmcach (utwardzenie placu przy remizie strażackiej). W Panoramie  przeczytamy również o rozpoczętej budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Biwakowej oraz kolejnych etapach związanych z modernizacją Środowiskowego Domu Samopomocy czy budowę zbiorników bezodpływowych w Żernikach i Przedbojewicach. Na uznanie, według włodarza, zasługuje życie kulturalne Kruszwicy. Nie zabrakło bowiem imprez typu Astrofestiwal, Dni Kruszwicy czy Kujawskich Nowalijek. 

-W najbliższym czasie przystępujemy do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kruszwica na lata 2015-2023. Będzie on dokumentem, który umożliwi naszym samorządowcom oraz innym uprawnionym beneficjentom pozyskanie środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jesteśmy dobrze przygotowani do wyzwań jakie stoją przed Gminą Kruszwica, z optymizmem spoglądamy w przyszłość- zapewnił Burmistrz Kruszwicy.

Swoją wypowiedź samorządowiec zakończył życzeniami dla wszystkich kruszwiczan z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

-Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia obfitujących w radość i szczęście rodzinne, a Nowy Rok niech przyniesie nadzieję i siły na kolejne dni. Spełnienia marzeń i realizacji planów w nadchodzącym 2016 roku.

 

Cała wypowiedź w grudniowym numerze Panoramy Kruszwickiej. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz