Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak odpowiada Tadeuszowi Gawrysiakowi.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak skomentował listopadową wypowiedź Tadeusza Gawrysiaka. Włodarz odpowiedział na bezpardonowe ataki swojego politycznego przeciwnika.

 

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak odpowiedział na zarzuty Tadeusza Gawrysiaka.To właśnie były włodarz gminy na listopadowej sesji zarzucił, że czuje się obrażony po słowach Dariusza Witczaka w prasie dotyczących konkursu na szefa  Przedsiębiorstwa Komunalnego. Padło wówczas stwierdzenie, że fotel szefa firmy nie może przypaść "byle komu".

-Szanowni Państwo, myślę, że znacie mnie Państwo od wielu lat i wiecie, że nigdy nikogo w zwyczaju nie mam obrażać. Absolutnie nie chciałem, aby nieszczęśliwie złożona wypowiedź w gazecie mogła się przyczynić do tego, by kogoś obrazić. Jeśli ktoś tak się poczuł, to oczywiście przepraszam- przyznał samorządowiec.

Oprócz niefortunnej wypowiedzi, na poprzedniej sesji Tadeusz Gawrysiak zarzucił Dariuszowi Witczakowi, że nadgoplańska gmina nie rozwija się dobrze. Przyczyny takiego stwierdzenia widzi w małej realizacji projektów i słabego dofinansowania.

-Co do innych kwestii to warto podkreślić, że rozmówca na większość pytań sam sobie odpowiedział. Jako samorząd staramy się oczywiście, aby gmina rozwijała się odpowiednio dobrze. Aby finanse były stabilne i dawały jej możliwość rozwoju- komentował  burmistrz.

Dariusz Witczak odniósł się również do krytyki napisu "Kocham Kruszwicę oraz słów Tadeusza Gawrysiaka skierowanych do wiceburmistrza, obecnie wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Były włodarz nie wymienił bowiem Bogdanowicza z nazwiska lecz określał go mianem "ten pan".

-Nie wiem o jakich cechach można mówić w kontekście człowieka, któremu nie może przez gardło przejść wypowiedzenie z imienia i nazwiska człowieka, który pełni funkcję publiczną i który w konsekwencji zostaje wojewodą. Co do baneru "Kocham Kruszwicę" to pragnę powiedzieć, że była to inicjatywa prywatna. Pomysłodawcą baneru była Magdalena Jagiełłowicz, która za prywatne pieniądze go kupiła oraz powiesiła na prywatnej kamienicy. Taka była wola tych ludzi. Ja powiem od siebie, że właśnie z tym napisem wolę się utożsamiać. Zwłaszcza wobec społeczności, w której się urodziłem i którą pokochałem niż hodować w sobie złośliwości- zakończył wystąpienie burmistrz.

O temacie pisaliśmy 1 grudnia w linku poniżej:

http://mojakruszwica.pl/index.php/polityka-i-samorzad/1198-tadeusz-gawrysiak-kontratakuje-w-sprawie-przedsiebiorstwa-komunalnego

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz