10 grudnia bezpłatne badania mammograficzne

Ostatnia szansa na mammografię bez skierowania. Już 10 grudnia na terenie naszej gminy.

 

W 2014 roku w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet.  Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości realizując program badań przesiewowych dla pań

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatna badania mammograficzne odbędą się 9 grudnia przy Sklepie Kaufland  ul. Poznańska 100 oraz w Kruszwicy na Parkingu przy ul. Podzamcze.Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestracjępod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i  polega na zrobieniu 3 zdjęć i dwóch projekcji każdej piersi

 

***

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

 

50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  

 

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz