Stawiają na tradycje i sprawdzonych lokalnych wykonawców

Dyrektor kruszwickiego "Ziemowita" od kilku miesięcy wprowadza w życie aktywne koncepcje rozwoju nadgoplańskiej kultury. Ma mieć ona nie tylko wysoki poziom, ale również stawiać  na lokalnych wykonawców, czerpać inspiracje z przeszłości, a także angażować mieszkańców Kruszwicy.

 

 

 

Tak było właśnie podczas Muzycznych Zaduszek.  Utwory zmarłych artystów zaśpiewali pracownicy "Ziemowita" Iwona Jasińska i Ireneusz Kołodziej. Sylwetki muzyków przybliżył  reżyser Paweł Lewartowski. Wykonawcom towarzyszył również grający na gitarze Ireneusz Springer.

 

-Centrum Kultury wraca do tradycji upamiętniania i oddawania hołdu zmarłym artystom i twórcom. Spore zainteresowanie koncertem pokazało, że jest to jeden z dobrych kierunków w który instytucja powinna zmierzać-informuje dyrektor CKiS Barbara Biczkowska.

{youtube}v=_cFY9valCiU{/youtube}

Wszystko wskazuje na to, że tego typu projekty zagoszczą w nadgoplańskim grodzie na stałe. Ich celem ma być uatrakcyjnienie życia kulturalnego mieszkańców Kruszwicy, stawianie na lokalnych wykonawców oraz sprawienie by instytucja stała się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców.

Kolejna ważna dla placówki uroczystość odbędzie się 11 listopada. W Święto Niepodległości wystąpi inowrocławskie Towarzystwo Śpiewu "Halka".

 

 

O wydarzeniu pisze również Kurier Kruszwicki. Na serwisie można znaleźć materiały video z koncertu:

http://www.kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=302:imponujacy-koncert-w-kruszwickim-ziemowicie-video

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz