Policjanci spotkali się z taksówkarzami z Kruszwicy

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł.insp. Mirosława Elszkowskiego odpowiedzieli przedstawiciele inowrocławskich korporacji Taxi oraz taksówkarze z Kruszwicy. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo osobiste osób świadczących usługi przewozowe.

 

Powodem  spotkania była chęć rozmowy na temat poczucia bezpieczeństwa taksówkarzy, w zakresie wykonywanego przez nich zawodu. Umiejętność rozpoznawania ewentualnych zagrożeń i odpowiednia reakcja na potencjalne niebezpieczeństwo to zasady, którymi należy się kierować w trakcie wykonywania pracy. Dlatego Komendant podkreślając, że Policja działa zapobiegawczo, chciał wysłuchać sygnałów pochodzących od taksówkarzy, w jakich przypadkach oczekują wsparcia ze strony Policji. Podziękował też uczestnikom spotkania za pomoc w nagłych sytuacjach, w tym poszukiwań osób zaginionych.

Prewencja czyli zapobieganie negatywnym zdarzeniom, jest ważnym elementem codziennego życia, a praca taksówkarza niejednokrotnie nie jest łatwa. Wynika to z bieżącego kontaktu z ludźmi w różnych sytuacjach. Warto się spotykać i dyskutować, aby zrobić wspólnie coś więcej na rzecz bezpieczeństwa. W efekcie wczorajszego spotkania, już teraz zaplanowana została ich kontynuacja w celu dalszej współpracy .

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz