O islamie i obcych kulturach w szkołach

Od poniedziałku trwają zapowiadane na serwisach Kuriera i Mojej Kruszwicy spotkania Mariny Hulii z nauczycielami i dziećmi. Dzisiaj popołudniu z aktywistką spotkają się mieszkańcy.

 

 

 

Dziś trzeci dzień spotkań Rosjanki Mariny Hulii w kruszwickich szkołach.Prowadzone w Kruszwicy prelekcję mają na celu przybliżyć wiedzę na temat imigrantów oraz oswoić mieszkańców z ich napływem.

O projekcie zorganizowanym  przez poprzedniego Ministra Edukacji Narodowej było wiadomo od października. 

Tym razem aktywistka jako konsultantka Ministerstwa Edukacji Narodowej spotyka się ze środowiskami nauczycielskimi. Prezentuje wówczas kulturę innych ludów zwłaszcza muzułmańskich Czeczenów, którymi od trzynastu lat się zajmuje.

Osobne spotkania zostały zorganizowane również dla dzieci. Podczas nich laureatka nagrody im. Ireny Sendlerowej opowiadała o kulturze i wierze islamskich imigrantów. Pieczę organizacyjną nad spotkaniami w Kruszwicy sprawuje Jacek Kowalski.

Jak wynika z przedstawionych podczas spotkania informacji, pierwsze imigranckie dzieci pojawić się mogą już w lutym przyszłego roku. Trudno powiedzieć czy takowe znajdą się również w kruszwickich placówkach i czy został przygotowany program mający wcielić tego typu procedury w życie. Osobną sprawą jest to czy rządzące od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość zamierza kontynuować politykę swoich poprzedników. 

Z docierających do nas informacji wynika, że pomysł dotyczący spotkań w szkołach wywołał mieszane uczucia wśród mieszkańców, a także polityków województwa kujawsko-pomorskiego. Spore znaczenie ma w tym piątkowy zamach terrorystyczny w Paryżu dokonany przez wyznawców islamu. W jego wyniku zginęło 129 osób, a 350 zostało rannych.Część z zamachowców dotarła do Francji jako  „uchodźcy” z ogarniętej wojną domową Syrii.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz