Narodowe Święto Niepodległości. Wystąpi Towarzystwo Śpiewu "Halka"

11 listopada w Kolegiacie p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

 

Tradycyjnie przed godziną 12:00 na grobie Powstańców Wielkopolskich złożone  zostaną znicze oraz kwiaty. Po Mszy Świętej występ artystyczny zapewni inowrocławskie Towarzystwo Śpiewu "Halka", który działa nieprzerwanie od 92 lat. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Członkowie „Halki” byli odznaczani wieloma prestiżowymi nagrodami. Uniwersalność, różnorodność i artystyczna wartość repertuaru pozwala chórowi prowadzić aktywną działalność  koncertową oraz uczestniczyć w licznych festiwalach i konkursach muzycznych, zarówno krajowych jak i  zagranicznych. Swoim śpiewem „Halka” dodaje splendoru wielu wydarzeniom kulturalnym, patriotycznym i religijnym.

Ponadto PTTK Odział Nadgoplański w Kruszwicy organizuje w dniu 11.11.2015 r. Rajd rowerowy „Święta Niepodległości” na trasie  Kruszwica – Łagiewniki –Polanowice – Kruszwica. W programie m.in. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci.  Zbiórka uczestników - godz.11.30 parking przy PTTK. Zapisy do dnia 10.11.2015 r. godz. 14.00 w biurze PTTK tel. 52 35 15 303 lub 52 35 15 380.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy oraz Gmina Kruszwica.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz