Ukośną nazywają Błotną

"Błotna"- tak ulicę Ukośną nazywają jej mieszkańcy, a na dowód zamieszczają w internecie zdjęcia. Mimo kolejnych inwestycji stan niektórych dróg pozostawia wiele do życzenia.

 

Ostatnie inwestycje dotyczące oświetlenia na Wiosennej i Słonecznej to kolejne z podjętych przez Gminę Kruszwica wydatków.  W niektórych obszarach gminy mieszkańcy muszą zmagać się z licznymi problemami. Należą do nich brak m.in. brak chodników oraz odpowiedniego oświetlenia. Szczególnie ciężko jest w porach deszczowych.

-Ulica Ukośna, a kiedyś ul. Tryszczyńska nie ma nawet kanalizacji, w takie dni jak dzisiaj tonie w błocie, od lat od kiedy pamiętam. Tworzy się nowe osiedla, a o starych się nie pamięta- tłumaczy Pani Lidia.

W trudnej sytuacji są również mieszkańcy ul. Kwiatowej. Niektórzy internauci zauważyli, że w  rozwiązywanie tematu powinni zaangażować się radni.

-Ja tak myślę, że żyjemy w XXI wieku i kanalizacja czy porządna droga nie powinna być tematem dyskusji i tutaj radni  mają pole do popisu- komentowała Pani Halina.

Mieszkańcy relacjonują, że często drogi w sposób cywilizowany pokonać się nie da. Pozostaje zatem wchodzić na cudze posesje oraz trawniki.

Z uwagi na spore zainteresowanie problemem do tematu powrócimy w przyszłym tygodniu.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz