Magazyn Bydgoski Gazety Wyborczej zaprasza do Kruszwicy.

W najnowszym Magazynie Bydgoskim Gazety Wyborczej pojawił się tekst dotyczący Kruszwicy. Autorem materiału jest dziennikarz Marcin Kowalski.

 

W Spacerowniku gazety przeczytamy, jakim widokiem mogą cieszyć się ci, którzy do Kruszwicy  zdecydują się przyjechać. -Nie ma drugiego tak pięknego wschodu słońca ja na cyplu. Polecam zrobić tutaj słitfocię numer jeden. Z końca wbitego w Gopło kawałka ziemi zarośniętego krzewami, bylinami i drzewami, wśród których uwagę zwracają wierzby topiące gałęzie w jeziorze, rozciąga się niezwykła panorama- opisuje niepowtarzalność nadgoplańskiej przyrody autor.

W Magazynie Bydgoskim przeczytać możemy zarówno o najważniejszych zabytkach ziemi kruszwickiej, ale także o sprawach społecznych i aktualnych bolączkach miasteczka.

Dziennikarz krytycznie odnosi się między innymi do sprawy stanu technicznego kamienic znajdujących się wokół zmodernizowanego rynku oraz od lat sypiącego się dworca PKP. Wspomnieniem jest również potęga przemysłowa miejscowości. Wiele zakładów i firm upadło.

Mimo zmian ustrojowych na terenie nadgoplańskiej gminy działają nadal największe na świecie Zakłady Tłuszczowe oraz istniejąca od lat 80 XIX wieku cukrownia.

Spacerownik Magazynu Bydgoskiego kończy się na zwiedzaniu Kobylnik. To tutaj znajduje się liczący ponad sto lat pałac, którego architekci wzorowali się na francuskim renesansie.

Całość można przeczytać w dzisiejszym wydaniu.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz