Gmina Kruszwica przygotowuje się do wyborów parlamentarnych

Wybory parlamentarne już pod koniec października. W gminie Kruszwica minął termin wystawiania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych.

 

W całej Polsce trwają  przygotowania do wyborów parlamentarnych.  W Gminie Kruszwica minął termin składania  deklaracji kandydatów do lokalnych OKW.

Rejestracji dokonać można było w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy przy ulicy Nadgoplańskiej 4. Odpowiedzialni za tego typu procedury pełnomocnicy komitetów wyborczych oraz osoby upoważnione miały na to czas do godziny 15:00.

Jak udało się nam dowiedzieć, nadgoplańską gminę ominie losowanie  do OKW. Oznacza to, że lista zgłoszonych komitetów nie przekroczyła maksymalnej liczby 8 ugrupowań. 

Swoich przedstawicieli do komisji wyborczych na terenie Kruszwicy  zgłosiły zarówno partie głównego  systemu politycznego jak i te, które reprezentacji w sejmie nie posiadają.

Członkom komisji wyborczych  za niedzielne posiedzenie będzie przysługiwać dieta od 160 zł do 200 zł. W tegorocznych wyborach swój głos oddamy w jednej z 22 komisji.  Głosować będziemy od 7:00 do 21:00. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz