Edmund Mikołajczak chce walczyć o głosy kruszwiczan

Zaledwie trzech kandydatów startujących do parlamentu pochodzi z Kruszwicy. Widząc to, kandydaci z Inowrocławia szykują spore ofensywy po głosy kruszwiczan.

 

Po złożeniu wyborczych deklaracji w kruszwickim magistracie przez Pawła Olszewskiego, swoją obecność w nadgoplańskiej gminie zaznaczył historyk i regionalista Edmund Mikołajczak.

 

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział  z kandydatem PiS do parlamentu. Kruszwica to obszar w tych wyborach "niezagospodarowany". Nie powinno dziwić zatem, że największe partie i kandydaci z Inowrocławia starają się zabiegać o głosy kruszwiczan.

-Dla mnie podstawą jest kreowanie patriotyzmu lokalnego. Bez miłości do ojczyzny, ja sobie nie wyobrażam życia w Polsce. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy byli pustką bezimienną cząstką Unii Europejskiej-mówił Edmund Mikołajczak. 

Kandydat przedstawiając program wyborczy skupiał się głównie na sprawach związanych z edukacją oraz koniecznością walki o polską tożsamość. 

{youtube}v=L9ZvsxIAYEc&feature=youtu.be{/youtube}

Regionalistę podczas spotkania wspierali działacze kruszwickiego PiS oraz samorządowcy. 

-Jestem przekonany, że jeśli Pan Edmund Mikołajczak mandat zdobędzie nie zapomni o sprawach lokalnych i samorządowych-stwierdził Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

-Dla mnie niezwykłe jest , że w czasach gdy wszyscy pchają się  do zajmowania stanowisk Pana Edmunda Mikołajczaka musieliśmy namawiać do startu w wyborach parlamentarnych. Działając na terenie Inowrocławia oraz okolic dawał z siebie wszystko. Jest taki czas żeby działał równie mocno w Warszawie-mówił Adam Banaszak.

Wyborcze spotkanie odbyło się w Klubie "Popiel" na Zagoplu. Jego organizatorami było kruszwickie koło PiS oraz Komitet Honorowy Edmunda Mikołajczaka.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz