Delegacja z Gruzji odwiedziła Kruszwicę

 Załoga Astrobazy Kruszwica oraz Gimnazjum nr 1 gościła delegację z Gruzji. Wizyta odbyła się w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

 

 

 

Giorgi Tchighvaria, wicegubernator regionu Imeretia,  Giorgi Gavtadze, rektor Państwowego Uniwersytetu w Kutaisi  (Akaki Tsereteli State University), Nestani Kutivadze, asystent rektora  tegoż uniwersytetu oraz Tea Kordzadze, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Uniwersytetu w Kutaisi (Kutaisi University) oraz  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu spotkali się z Burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem, Dyrektorem Zespołu Oświaty i Wychowania Bogdanem Hałasą, dyrektorem Gimnazjum nr 1 Tomaszem Tschurlem, koordynatorem Astrobazy Iloną Dybicz i Magdaleną Musiałowską,  miłośnikiem astronomii Zbigniewem Rakoczy oraz uczniami koła astronomicznego.

Goście zwiedzili Astrobazę, Gimnazjum nr 1 oraz wzięli udział w VII konferencji. Jej prelegentami byli uczniowie Gimnazjum nr 1 Andrzej Błażewicz, Wiktor Szymaniak oraz Jakub Ratajczyk.

-Delegacja wyraziła uznanie dla  wyposażenia Astrobazy  i przeprowadzanych tu badań i projektów  edukacyjnych oraz deklarowała chęć współpracy. W dalszej części pobytu w Kruszwicy goście zwiedzili również Kruszwicę-informuje Ilona Dybicz.

Wizyta studyjna w kujawsko-pomorskim jest organizowana w ramach projektu "Partnership for Democracy Development. Inter-EkiP 2015". Jest to już trzecia wizyta, której tematem przewodnim jest wymiana dobrych praktyk i dzielenie się z naszym  doświadczeniem w dziedzinie edukacji i innowacji. Poprzednio spotkania dotyczyły spraw polityki społecznej oraz rolnictwa i gospodarki.

 

Więcej zdjęć na naszym fanpage.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz