ASTROTEAM z Kruszwicy na medal

Kolejnym wielkim sukcesem może cieszyć się grupa młodzieży skupiona wokół kruszwickiej Astrobazy. Uczniowie uczestniczący w projekcie "Odkrywamy planety-zajęcia z kompetencji kluczowych" w nagrodę pojadą na wyjazd edukacyjny do Niemiec.

 

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, wychowankowie  Ilony Dybicz oraz Zbigniewa Rakoczego uczestniczyli w projekcie nadzorowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Projekt polegał na organizacji zajęć dodatkowych z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz naukowo-technicznych. Elementem dodatkowym były lekcje na internetowej platformie e-learningowej. 

Uczniowie kruszwickiego Kopernika stworzyli Astroteam, który zmierzył się z fotometrią i astrometrią.  Działania te polegały na wyznaczeniu położenia i jasności gwiazd. Posłużyły im do tego obrazy nieba  utrwalone na zdjęciach wykonanych w trakcie zajęć w Astrobazie. Uczniowie przez kilka miesięcy prowadzili badania, których zwieńczeniem było napisanie projektu badawczego w formie prezentacji multimedialnej.

Rada Programowa Astrobaz wyłoniła grupę zwycięzców w tym Astroteam z Kruszwicy za pracę             z dziedziny astrometrii i fotometrii.                

W nagrodę uczniowie w dniach od 22 do 27 października uczestniczyć będą w wyjeździe edukacyjnym do Niemiec  Jena –Kolonia-Bonn-Frankfurt-Darmstadt-Berlin m.in. do Europejskiego Centrum Operacji Kosmicznych w Darmstadt, do Muzeum Techniki w Berlinie czy do miejscowości Effelsberg, gdzie znajduje się godny zobaczenia ogromny ok. 100 m radioteleskop.

-Jest to kolejny wielki sukces uczniów naszej szkoły-mówi dyrektor szkoły Tomasz Tschurl.

W projekcie uczestniczyła ósemka uczniów. Do Niemiec  pojadą Jan Stachowiak, Wiktor Szymaniak, Michalina Malczak, Karolina Zdyb, Jakub Ratajczyk, Andrzej Błażewicz,  Agnieszka Kazimierska i Justyna Mrówczyńska.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz