Zapach Kobiety - Wieczór autorski z kruszwickim fotografem Łukaszem Jankowskim-Wojtczakiem

W piątek 18 września 2015 o 18:00 w kawiarni "Pod Malwami" odbędzie się wieczór autorki z kruszwickim fotografem Łukaszem Jankowskim-Wojtczak, którego wernisaż odbył się w ramach Ogólnopolskich Spotkań Literackich w Kobylnikach. Urodzony i związany przez długi czas z Jarocinem. Swoją fotografię szlifował od najmłodszych lat przejmując pasję od ojca. Początkowo na zdjęciach ukazywał przyrodę, później zajmował się reporterką. We wczesnych latach licealnych występował w kabarecie oraz prowadził autorską audycję w Jarocińskim radio. Pomimo ciągłego związania z fotografią i plastyką koleje losu sprowadziły go do Poznania, gdzie ukończył projektowanie witryn Web oraz multimedia.


Obecnie w fotografii zajmuje się ślubami, fotografią reklamową, portretem i aktem. Jego prace kilkukrotnie wystawiane były w galeriach w Polsce i za zagranicą oraz publikowane w prasie ogólnopolskiej. Jest założycielem , współwłaścicielem i prezesem serwisu www.footoo.pl . Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów fotograficznych. Oprócz tego jest wykładowcą ECDL-a i prowadzącym warsztaty fotograficzne dla początkujących z zakresu podstaw fotografii a także wykładowcą na UTW również z fotografii.

Prywatnie. Filozof i obserwator. Samotny podróżnik, outsider i introwertyk. Studnia z której czerpać można odpowiedzi na koleje życia. Człowiek przebywający na pieszo Polskę. Twórca wielokrotnie publikowanej i wystawianej w Polsce oraz zagranicą: ‘Drogi Krzyżowej na Fotografiach.’ Drogi…w której wraz z Andrzejem Frankowskim ukazuje problemy egzystencji i codzienności ludzi. 

Pod czas wieczorku autorskiego poznamy historię fotografii przedstawionych w czasie wernisażu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskich Spotkań Literackich, a także poznamy całkiem nowe zdjęcia i modelki na nich pokazane. Autor przybliży nam tajniki powstawania jego prac, opowie o wielu ciekawych aspektach jakie towarzyszą w czasie od kontaktu z modelką do finalnej wersji wykonanej pracy. Dowiemy się z czym możemy spotkać się na kolejnych etapach pracy i na co zwrócić uwagę. Łukasz Jankowski-Wojtczak zabierze nas w podróż do świta fotografii i filmu, które tworzy - opowie o sprzęcie jakim pracuje i o początkach fotografii w jego życiu. W czasie spotkania będą pokazywane zdjęcia finalne / pokazane będą zdjęcia przed i po postprodukcji / pokazane będą filmy wykonane przez samego autora Na koniec krótka wzmianka o DKnF kulisach powstania i sensie stworzenia tego projektu...

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz