Trefny tytoń i alkohol pod Kruszwicą

 Setki litrów alkoholu i kilogramy lewego tytoniu przejęła inowrocławska Policja. Przemytnik został nakryty w swoim gospodarstwie. Miał też broń. 
  
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją inowrocławskiej Policji, uzyskali informację o nielegalnym procederze jednego z mieszkańców gminy Kruszwica. Miał on być związany z obrotem towaru bez akcyzy. Pogłębienie tej informacji pozwoliło służbom kryminalnym na podejrzenie, że pod Kruszwicą działa przemytnik. 
 
W piątek (25.09.15r.)  policjanci  wkroczyli na teren jednego z gospodarstw i przeszukali je. W budynku gospodarczym odkryli lewy tytoń o wadze 271 kg i 234 litry alkoholu. Cały ten towar został zabezpieczony. Ponadto w mieszkaniu 55 letniego mężczyzny mundurowi znaleźli broń palną długą. Wszystko wskazuje na to, że nie miał on na nią pozwolenia. Mieszkaniec kruszwickiej gminy został zatrzymany. Śledczy postawili mężczyźnie zarzuty z kodeksu karnego-skarbowego, dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Z powodu takiej przestępczej działalności, skarb państwa mógł stracić ponad 214 tys.zł.
 
Przemytnik może spodziewać się zatem wysokich kar finansowych oraz kary pozbawienia wolności do lat 3. Na poczet przyszłych kar został zabezpieczony także jego samochód marki Mercedes. Cały materiał dowodowy i zabezpieczony towar, niebawem trafi do Urzędu Celnego w Bydgoszczy. Policjanci wyłączają również materiały do odrębnego postępowania. Mężczyzna wkrótce może usłyszeć zarzuty polegające na posiadaniu broni bez wymaganego pozwolenia. 
 
 
asp.sztab. Izabella Drobniecka
 
Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz