Superksiężyc i Krwawy Księżyc na murach Mysiej Wieży

Fani astronomii czekają na kolejne niezwykłe zjawisko na niebie. Kruszwicka astrobaza będzie obserwować Superksiężyc i Krwawy Księżyc.

 

Zjawisko, określane mianem Superksiężyca, występuje wtedy, kiedy księżyc znajduje się w perygeum, czyli w najbliższym Ziemi punkcie na jego orbicie. Astronomiczne wydarzenie rozpocznie się o 2:11, a przechodząc przez różne fazy-zakończy nad ranem ok. 6.00. Przy czym tzw. faza całkowita nastąpi dopiero o 4:11, a zakończy o 4:47.

- Będzie to jednoznaczne z pojawieniem się na niebie Krwawego Księżyca. Na skutek całkowitego zaćmienia nasz satelita nie zniknie, a zabarwi się na czerwono.ale nie jest to nic niezwykłego. Krwisty kolor bierze się z rozpraszania światła na cząsteczkach atmosfery. Nadchodzący Krwawy Księżyc zamyka tzw. tetradę. A z nią związane są niepokojące przepowiednie w Biblii, według których zabarwiający się na czerwono Księżyc zapowiada dramatyczne wydarzenia dla ludzkości- informuje koordynator lokalnej astro bazy Ilona Dybicz.

Całkowite zaćmienie Księżyca będziemy mieli okazję oglądać 28 września. Ostatni raz zjawisko tego typu miało miejsce 33 lata temu.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz